Apie programą
Europos Komisijos kvietimai
Tarptautiniai renginiai
Partnerių paieška
Dalyvavimo statistika
Nemokamos konsultacijos
Parama rengti paraiškas
Parama susitikti konsorciumams
Parama ieškoti partnerių
Prizai

EK atidarė naują „Europos Horizontas“ misijų svetainę

2020-08-20-2.jpg

Europos Komisija (EK) siekdama, kad ES moksliniai tyrimai ir inovacijos užtikrintų didesnį matomumą ir poveikį bei būtų geriau susiejami su visuomenės ir piliečių poreikiais, neseniai atidarė naują „Europos Horizontas“ misijų svetainę, kurioje yra visa svarbi informacija apie penkias mokslinių tyrimų ir inovacijų misijų sritis:

  • Prisitaikymo prie klimato kaitos, įskaitant visuomenės pokyčius;
  • Kova su vėžiu;
  • Gyvybingų vandenynų, jūrų, pakrančių ir sausumos vandenų;
  • Poveikiu klimatui neutralių ir pažangių miestų;
  • Dirvožemio būklė ir maisto produktai.

Misija - veiksmų visuma, kuria siekiama per nustatytą laiką pasiekti plataus užmojo, įkvepiantį ir išmatuojamą tikslą, darantį poveikį visuomenei ir politikos formavimui, svarbų daugumai Europos gyventojų.

Svetainėje Europos piliečiai ir suinteresuotosios šalys gali pasidalyti savo idėjomis ir mintimis ar sprendimais bei diskutuoti su ekspertais apie didžiausias problemas su kuriomis susiduria visuomenė. Tai yra kiekvienam iš mūsų unikali galimybė dalyvauti mokslinių tyrimų ir inovacijų programos rengime bei teikti siūlymus, atsižvelgiant į tai, kas yra aktualiausia Europoje ir pasaulyje.

Šiuo metu EK kviečia dalyvauti apklausoje ir pateikti nuomonę apie dirvožemio būklės ir maisto srities iššūkius. 

Be to, organizuojama daug renginių, kuriuose konsultuojamasi su Europos gyventojais ir renkama jų nuomonė ar idėjos.

Misijos bus vykdomos 2021-2027 m. įgyvendinant Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe). Š. m. balandžio 29 d. EK paskelbė pirmąją „Europos Horizontas“ įgyvendinimo strategijos versiją, kuri yra esminė siekiant programos tikslų. „Europos horizontas“ taps šiuo metu vykdomos programos „Horizontas 2020“ tęsiniu. 


© MOKSLO, INOVACIJŲ IR TECHNOLOGIJŲ AGENTŪRA, VALSTYBĖS BIUDŽETINĖ ĮSTAIGA. DUOMENYS KAUPIAMI IR SAUGOMI JURIDINIŲ ASMENŲ REGISTRE.
A. GOŠTAUTO 12-219, LT-01108 VILNIUS. TEL. +370 (5) 2644708; FAKSAS +370 (5) 2312292; EL. PAŠTAS Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.