Apie programą
Europos Komisijos kvietimai
Tarptautiniai renginiai
Partnerių paieška
Dalyvavimo statistika
Nemokamos konsultacijos
Parama rengti paraiškas
Parama susitikti konsorciumams
Parama ieškoti partnerių
Prizai
  • Pradžia
  • Naujienos
  • H2020 energetika: komiteto nariai susitiko su nacionaliniu atstovu aptarti veiklos planų

H2020 energetika: komiteto nariai susitiko su nacionaliniu atstovu aptarti veiklos planų

2019-12-31.jpg

Šią savaitę vyko programos „Horizontas 2020“ komiteto narių ir nacionalinio atstovo susitikimas, kuriame buvo aptarti 2019 metų planai Lietuvoje, siekiant skatinti aktyvesnį Lietuvos verslo ir mokslo dalyvavimą programoje, naujausius šių metų kvietimus, renginius ir naujo laikotarpio perspektyvas.

Susitikime dalyvavo „Horizontas 2020“ komitete „Saugi, švari ir efektyviai naudojama energija“ Lietuvą atstovaujantys Lietuvos energetikos instituto (toliau - LEI) direktorius, Lietuvos Respublikos energetikos ir termoinžinerijos mokslų daktaras Sigitas Rimkevičius, LEI direktoriaus pavaduotojas Rolandas Urbonas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų paramos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė, programos „Horizontas 2020“ nacionalinė atstovė (NCP) Viktorija Bražiūnaitė bei komiteto „Euratomas (skilimas)“ komiteto ekspertas, Lietuvos inžinierius, branduolinės energetikos specialistas, habilituotas technologijos mokslų daktaras Algirdas Kaliatka.

Lietuvos dalyvavimo H2020 SC 3 kvietimuose statistikos duomenimis iš 2014 – 2018 m. tinkamose vertinti paraiškose Lietuvos dalyvių skaičius – 273, finansuotinų paraiškų sąraše atsidūrė 37 (EK 2018-10-18 duomenys). Galime pasidžiaugti 13,55 % sėkmės rodikliu, kuriame aktyviai dalyvauja mokslo, verslo ir viešųjų įstaigų atstovai.

Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ teminės srities „Saugi, švari ir efektyviai naudojama energija“ (toliau – H2020 SC3) tikslas – pasitelkiant technologijas, užtikrinti energijos perėjimą prie patikimos, tvarios ir konkurencingos energetikos sistemos bei prisidėti įgyvendinant ES Energetikos 2030 tikslus:

40 % sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį
Bent 27 % energijos ES gauti iš atsinaujinančiųjų išteklių
27–30 % padidinti energijos vartojimo efektyvumą
„Horizontas 2020“ yra didžiausia kada nors egzistavusi ES bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa. Ji prisidės prie naujų mokslo perversmų, atradimų ir pasaulinio lygio naujovių, puikias idėjas iš laboratorijos perkeldama į rinką. Per septynerius metus (2014–2020) bus galima pasinaudoti daugiau kaip 80 milijardų eurų finansavimu, ir tai be privačių ir nacionalinių valstybinių investicijų, kurias pritrauks šios lėšos.

Informaciją paruošė: „Horizontas 2020“ teminės srities „Saugi, švari ir efektyviai naudojama energija“ NCP Viktorija Bražiūnaitė (Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).


© MOKSLO, INOVACIJŲ IR TECHNOLOGIJŲ AGENTŪRA, VALSTYBĖS BIUDŽETINĖ ĮSTAIGA. DUOMENYS KAUPIAMI IR SAUGOMI JURIDINIŲ ASMENŲ REGISTRE.
A. GOŠTAUTO 12-219, LT-01108 VILNIUS. TEL. +370 (5) 2644708; FAKSAS +370 (5) 2312292; EL. PAŠTAS Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.